تبلیغات
ورزگ , پشت پرده ها , آموزش و نکته های مفید Vorezg - انجیر و زیتون
 
ورزگ , پشت پرده ها , آموزش و نکته های مفید Vorezg
دو چیز را هرگز فراموش مکن (خدا و مرگ را ) . دو چیز را همیشه فراموش کن ( به کسی خوبی کردی و کسی به تو بدی کرد ) . لقمان حکیم
درباره وبلاگ


با سلام از شما خواهشمندم سخنان رسانه های بیگانه را به هیچ وجه گوش ندهید و باور نکنید زیرا آنان با تدابیر و برنامه ریزیهایی که کرده اند به تدریج مغز شما را شستشو داده و مطیع خود میکنند و افکار شیطانی خود را به شما تحمیل میکنند . بیایید با هوشیاری طوطئه دشمن را خنثی سازیم آیا تا به حال از خودتان نپرسیده اید که چرا آمریکا و اسرائیل اینقدر برای جنگ نرم (رسانه های خارجی و فارسی زبان و اینترنت و ... ) خرج میکنند ؟ آیا دل آنها برای ما میسوزد ؟ نه این همه خرج و مخارج جز برای رسیدن آنان به اهداف شوم و شیطانیشان نیست ....


با زمینه سازی و فراهم کردن هرچه سریع تر ازدواج جوانان : آنان را از گمراهی و گناه نجات دهیم . همه ما مسئول هستیم التماس دعا

مدیر وبلاگ : سعید
مطالب اخیر
1393/03/31 :: نویسنده : سعید
چرا خدا سوگند یاد کرده است؟

چرا خداوند به انجیر و زیتون قسم خورده است؟

کشف علم درمورداعجاز عجیب قرآن درباره زیتون وانجیر

نیاز شدید بدن به انجیر و زیتون درکنار یکدیگر

مسلمان شدن دانشمند ژاپنی


1 ـ برخی قائلند سوگندهای قرآن به خاطر نشان دادن عظمت و تاکید بر مطلبی است که بعد از قسم می آید. یعنی این مطلبی که دنباله ی آیات معمولا بیان می کند؛ مطلب مهمی است.


2 ـ حکمت دوم قسم های قرآن این است که گاهی خداوند می خواهد عظمت آن مطلبی را که به آن سوگند یاد کرده، نشان دهد.


همچنین سوگندهای قرآن فکر وعقل انسان را توسعه می دهد؛ در واقع تمام هستی را جولانگاه فکر و بشر قرار می دهد و وی را در عالم محسوسات و مادی عالم غیب به پرواز در می آورد زمین و خورشید و ستارگان و کهکشان ها وحتی انجیر و زیتون را در برابر فکر او عرضه می کند تا همه و همه را مورد مطالعه قرار دهد و با تحقیق و دقت آنها را بررسی کند.


3 ـ احتمال دارد که در سوگندهای قرآن « رَب » در تقدیر است، یعنی « والفجر » در اصل «رب الفجر» بوده، یعنی سوگند به پروردگار سپیده دم و اصولا هر جا خداوند به امور مادی قسم می خورد یک « رب » در تقدیر است. مثلا سوگند به پروردگار خورشید، سوگند به پروردگار ماه و ....


در نتیجه می توان این سه احتمال را با هم جمع کرد، زیرا با هم منافاتی ندارند، به هر حال سوگندهای قرآن هم اشاره به عظمت مطلبی که به آن قسم یاد شده  وهم عظمت مزلبی که برایش قسم خورده دارد و هم بر عظمت خالق آنها ناظر است. بنابراین قسم ها و سوگندهای قرآن برایاثبات راستگویی خداوند تبارک و تعالی نیست؛ بلکه برای نشان دادن عظمت اینگونه مطالب و اهمیت آنهاست.

 

دوم: چرا خداوند به انجیر و زیتون قسم خورده است؟
یکی از قسم های قرآن، قسم به انجیر و زیتون است که مفسرین احتمالاتی در مورد این دو قسم ذکر کرده اند، مانند:


الف ــ منظور از «تین»، کوهستانی است که « دمشق» بر بلندی آن واقع شده؛ و منظور از «زیتون» کوهستانی است که «بیت المقدس» بر بالای یکی از کوهایش بنا شده است. اطلاق نام دو میوه ی «انجیر» و «زیتون» بر این دو کوه، شاید برای این بوده که این دو میوه در این دو منطقه می روید و سوگند خوردن به این دو منطقه هم شاید به خاطر این بوده که عده ی بسیاری از انبیاء در این دو منطقه مبعوث شده اند.


ب ــ برخی «تین» و «زیتون» را اشاره به دو دوران حضرت آدم و حضرت نوح(ع) می دانند؛ چرا که لباسی که آدم و حوا در بهشت پوشیدند از برگ درختان انجیر بود و در پایان طوفان نوح، شاخه ی ریتونی از آب بیرون آمد که نوح فهمید طوفان پایان یافته است.


ج ــ در روایتی وارد شده که «تین» مدینه و «زیتون» بیت المقدس است.  البته احتمالات دیگری در این باره ذکر شده است.

 

د ــ مقصود دو میوه ی معروف می باشد. اگر این دو قسم را بر معنای ابتدایی آنها حمل کنیم یعنی « انجیر» و «زیتون» دو میوه ی معروف؛ باز سوگند با معنایی است. زیرا انجیر وزیتون دارای ارزش غذایی فراوانی است که غذاشناسان و پزشکان فوائد بسیار را برای آنها بر شمرده اند که برخی از آنها را دراینجا مطرح می کنیم:

 

زیتون:
بی شک تمامی میوه هایی که خداوند منان آفریده، ارزشمند است، ولی نباید تردید کرد که برخی از آنها از لحاظ ارزش و خاصیت غذایی، به نوعی بر دیگری برتری دارند؛ در این میان «زیتون» از جمله میوه هایی است که هم دارای خاصیت غذایی، و هم ارزش دارویی و هم منبعی برای سوخت و ایجاد روشنایی است، از برگ و هسته ی آن نیز استفاده می شود.


به گفته برخی متخصصین زیتون معجزه گراست وبرای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله درمان نقرس، تصلب شرائین، فشار خون و دردهای عصبی موثر است.


نکته ی قابل توجه اینکه در میان مواد غذایی چه نباتی و چه حیوانی، هیچ ماده ی غذایی به اندازه ی زیتون دارای «پتاسیم» نیست، و اگر بدانیم «پتاسیم» چیست و چه نقشی در حفظ حیات ما دارد، خواهیم فهمید چرا باید زیتون را مورد توجه قرار داد.


به طور خلاصه، «پتاسیم» در سازندگی عظلات بدن و انرژی بدن موثر است و در ساختمان ترشحات غدد داخلی بدن به کار رفته است که در حفظ نیروی فعال و نشاط زندگی لازم است.
از طرفی کمبود «پتاسیم» در بدن، رشد را متوقف می سازد پلکها متورم می شود و دستگاه تنفس دچار اختلال می شود.


«پتاسیم» در فعالیت و قدرت تصفیه و شستشوی سلول های کبدی، موثر است و موجب می گردد کبد مواد سمی و اوره و اسیداوریک را بهتر وبیشتر از خون گرفته خارج نماید.


«پتاسیم» در قدرت دفعی کلیه ها نقش اساسی دارد و موجب فعالیت بیشتر کلیه ها و دفع مواد سمی از خون می گردد و بدین لحاظ «پتاسیم» را یکی از داروها و درمان کننده بیماری های کلیه می دانند.


«پتاسیم» حتی در ساختمان گلبول های قرمز خون وجود دارد و در فعالیت و سازندگی و حفظ آن اثر دارد.


غیر از پتاسیم ـ که وجودش برای ادامه ی حیات و حفظ تندرستی ما ضروری است ـ مواد معدنی دیگری چون فسفر،کلسیم، منیزیم، آهن در زیتون وجود دارد که هر کدام نقش شگرف و سازنده ای در زندگی ما دارند.

 


انجیر
«انجیر
» نیز میوه ای است که جنبه ی دارویی فراوانی دارد و چیز زائدی ندارد و تمامش خورده می شود غذای لطیف و سریع الهضم است ولینت طبع می آورد، بلغم را تحلیل می دهد و کلیه ها را پاک و سنگ مثانه را از بین می برد و راه کبد و سپرز را باز می کند و بدن را فربه می سازد.


«انجیر» دارای مواد و ترکیبات غذایی و دارویی سبک و خوشخوراک است که تازه و خشک آن، گوشت، هسته و پوستش برای همه و هر سنی قابل استفاده و گواراست.


در روایتی از امام رضا علیه السلام آمده است: « انجیر بوی دهان را می برد، لثه ها و استخوان ها را محکم می کند، مو را می رویاند، درد را بر طرف می سازد، و با وجود آن نیاز به دارو نیست، و همچنین می فرماید: انجیر شبیه ترین میوه به میوه ی بهشتی است.»


انجیر حاوی مقدار زیادی «فسفر» می باشد که در تقویت هوش و حافظه بسیار موثر است نیز سرشار از «پتاسیم» که برای سلامتی کودکان ضعیف و کم خون و بی اشتها مفید می باشد، مقدار قابل توجهی، کلسیم دارد، که هم سازنده ی خون و استخوان و هم در ایجاد عضلات بدن و نیروی اعصاب و افزایش قدرت جسمانی موثر است.


امروزه کارخانجات بزرگ داروسازی، از مواد موجود در انجیر و خواص حیاتی آن برای ساخت داروهای لازم جهت درمان و دفع سموم بدن استفاده می کنند.


کشف علم درمورداعجاز عجیب قرآن درباره زیتون وانجیر


باز هم اعجاز قران
          

اعضاى یک گروه پژوهشی در ژاپن، در مورد ماده «میسا لونیدز» نوعى پروتئین که در مغز انسان و حیوان تولید مى شود  به دو محصول زیتون و انجیر رسیدند که خداوند در قرآن به آنها قسم خورده است. این ماده براى انسان بسیار اهمیت دارد و توانایى کاهش کلسترول را دارد و تقویت قلب و اعتماد به نفس در انسان را عهده دار است.


باید بدانیم مغز انسان به تدریج ازسن 51 سالگى تا 53 سالگى تولید آن را آغاز مى کند و سپس تولید آن کم کم کاهش مى یابد و تا 60 سالگى متوقف مى شود و به این خاطر دستیابى به این ماده به سهولت میسر نیست.

این دانشمندان ژاپنى پس از تلاش هاى بسیار، دریافتند که ماده اى که به دنبال آن هستند فقط و فقط در «انجیر» و «زیتون» وجود دارد.

این در حالى است که خداوند منان در کتاب آسمانى قرآن از انجیر و زیتون در کنار یکدیگر نام برده است.والتین و الزیتون ...........»

دانشمندان ژاپنى در ادامه یافته هاى خود متوجه شدند،به دست آوردن این ماده از انجیر یا زیتون امکان پذیر است، اما بدون مخلوط کردن آن، چیزى را که جست وجو مى کنند، امکان پذیر نیست.

عجیبتر آن که آنها متوجه شدند که باید ماده بدست آمده را به نسبت یک در هفت (۱انجیر در ۷ زیتون) مخلوط کنند تا نتیجه بهتر را به دست آورند.

و باز هم عجیبتر آنکه در قرآن فقط یک بار از انجیر یاد شده است در حالى که ۷ بار از زیتون (۶ بار به صراحت و یک بار به طور ضمنی) نام برده شده است و این در واقع همان چیزى است که گروه پژوهشى ژاپنی از طریق علمى به آن دست یافته اند، در حالى که۱۴۰۰  سال پیش در کلام الله مجید ذکر شده است


منابع :
جام نیوز
http://alirezasabeti.blogfa.com


نوع مطلب : پزشكی، طب سنتی ایرانی و اسلامی، 
برچسب ها : انجیر، اعجازقرآن، زیتون، دانشمندان ژاپنی، خواص، میوه،
لینک های مرتبط :
1396/05/14 15:18
This site was... how do I say it? Relevant!!
Finally I've found something which helped me.
Kudos!
1396/05/9 15:29
Hello! I could have sworn I've been to this blog before but
after checking through some of the post I realized it's
new to me. Anyways, I'm definitely happy I
found it and I'll be book-marking and checking back often!
1396/05/6 18:19
I have learn some just right stuff here. Definitely price bookmarking for
revisiting. I wonder how much effort you put to make any such wonderful informative web site.
1396/05/6 07:23
It's amazing designed for me to have a site, which is helpful for
my experience. thanks admin
1396/03/24 15:55
I am sure this piece of writing has touched all
the internet people, its really really nice paragraph on building up new
web site.
1396/03/18 20:56
It's actually a nice and helpful piece of information. I'm happy that you simply shared this helpful information with us.

Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.
1396/03/3 07:30
We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
Your web site provided us with valuable info to work on. You've done an impressive job and our whole community will be grateful
to you.
1396/03/2 01:27
I blog often and I truly thank you for your information. The article has really peaked my interest.

I will bookmark your site and keep checking
for new details about once a week. I opted in for your Feed as
well.
1396/02/29 07:53
We are a group of volunteers and opening a brand new scheme in our community.

Your web site provided us with helpful info to work on. You have
performed a formidable job and our entire community will likely be thankful to you.
1396/02/28 13:28
My brother suggested I might like this website.
He was once entirely right. This post truly made my day.
You cann't believe simply how much time I had
spent for this information! Thanks!
1396/02/7 16:04
A fascinating discussion is definitely worth comment.
There's no doubt that that you should write more on this subject matter, it might not be a taboo subject but usually people do not
discuss such subjects. To the next! All the best!!
1396/01/22 04:48
What's up to every one, since I am actually keen of reading this website's post to be updated on a regular basis.
It contains pleasant material.
1396/01/18 21:43
What's up all, here every one is sharing such knowledge, therefore it's pleasant to read this website, and I
used to pay a visit this webpage daily.
1395/04/16 05:06
سلام

وبلاگ خیلی زیبایی داری!

به منم سر بزن!

منتظرم!


1394/04/29 16:21
سلام !

وبلاگ خیلی زیبایی داری!


1393/09/21 11:33
سلام از وبلاگتون دیدن کردیم
از شما رسما دعوت میکنیم تا در شبکه ما عضو شوید و مطالبتان را به اشتراک گذارید تا بقیه هم استفاده کنند
منتظر حضور شما دوست عزیز هستیم!

با تشکر
مدیریت شبکه اجتماعی فیس پلاک
1393/09/2 21:12
ممنون مطلب مفیدى بود.
جواب هر سؤالى توى قرآن هست،
اون موقع ما...
1393/08/22 07:18
سلام چه کنیم که برخی از همشهریانمان را از دام اعتیاد نجات بدهیم؟
1393/07/13 10:42
سلام وبلاگت قشنگه!

من بازی های آندروید زیادی توی وبلاگم گذاشتم

حتما بیا دانلود کن و نظر برام بذار!

ممنون
1393/05/13 22:39
سلام!
--------------
چندتا از اعترافات جالب و خنده دار بگم
---------------------------------------
اعتراف میکنم یه روز دختر همسایه مونو توخیابون داشت میرفت بامامانش دیدم
نیشمو با ذوق زدگی تا بناگوشم بازکردم و گفتم
سلام مونا………. چطوری؟………
دیدم تحویلم نگرفت و مامانشم میخندید
اومدم خونه به مامانم گفتم این دختر همسایه چه زود بزرگ شد تا دیروز اینقد بود
گفت :کی
من:همین مونا دیگه دختر آقای …
گفت :اون مبیناست مونا مامانشه!!
------------------------------------------------------------------------
بازم از این اعترافات هست اگه خواستی بیا بخون
سایت سرگرمی تفریح24
موفق و موید باشین
1393/05/9 15:34
سلام دوست عزیز!

وبلاگ خیلی زیبایی داری!

لطفا هر چه زودتر به منم سر بزن!

و برام نظر بذار که بدونم اومدی!

منتظرما!


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :